O nas

European Legal Culture to inicjatywa środowiska akademickiego, która łączy świat prawa z otaczającymi go społeczeństwem i kulturą.
Misja

Naszym celem jest stworzenie wspólnoty, zainteresowanej współczesnym kształtem europejskiej kultury prawnej, jej zmianami i zagrożeniami. Społeczność ELC ma być również źródłem wiadomości o nich. Razem chcemy stworzyć miejsce wymiany informacji i myśli z prawdziwego zdarzenia.

Opis
European Legal Culture to inicjatywa, która łączy świat prawa z otaczającymi go społeczeństwem i kulturą. Dorobek prawny Europy jest zagadnieniem na tyle szerokim, że badając go nie sposób pominąć kwestii socjologicznych, psychologicznych, czy kulturoznawczych. Właśnie ta interdyscyplinarność skłania twórców do całościowego podejścia, czyniąc inicjatywę niezmiernie ciekawą. Jednak na tym zjawiskowość ELC się nie kończy. Projekt poszerza bowiem spektrum badań zarówno czasowo, jak i przestrzennie. Jest mostem łączącym antyczne teksty jurystów rzymskich z dorobkiem średniowiecznego ius commune, nowożytnymi kodyfikacjami oraz prawem, którego doświadczamy dziś. To zaś, co dotyczy przestrzeni, znajduje wyraz w rozważaniach porówujących rozmaite systemy i kultury prawne krajów europejskich. W obiekcie zainteresowania ELC jest społeczna percepcja prawa i jego faktyczne działanie. Twórcy zwracają się zatem w stronę empirii. Może mieć to jedynie pozytywne skutki, jako że ELC jest inicjatywą skierowaną nie tylko do prawników i adeptów prawa, lecz również do zwykłych ludzi. Ludzi, których interesuje to, jak prawo wygląda w życiu i jak życie wygląda w prawie. W Dolnośląskiem, w Polsce, w Europie. Wczoraj, dziś i jutro.Stronę prowadzą studenci i absolwenci Wydziału Prawa UWr., opiekę naukową sprawuje Prof. Rafał Wojciechowski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s